Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov

Keď sa povie dvere, tak všeobecne robíme rozdiel medzi tými vstupnými (vonkajšími) a interiérovými (vnútornými). Zatiaľ čo pri interiérových je asi najdôležitejšia ich estetika, pri vstupných je to hlavne ich bezpečnosť a odolnosť. Práve pri vonkajších dverách musíme klásť väčšiu pozornosť na to, aby boli pevné a aby spoľahlivo odolávali bežným aj zhoršeným a náročnejším vonkajším podmienkam- silnému vetru, dažďu, mrazu či naopak prudkému slnku,…atď. Čo je teda pri vstupných dverách dôležité, to sú vlastnosti, ktoré vychádzajú z ich materiálov. A práve podľa toho si ich rozdelíme na pár najspoľahlivejších a najznámejších typov.

žlté dvere

Populárne sú tieto typy vonkajších dverí:

Oceľové sú azda najvýstižnejším synonymom pevnej a bezpečnej bariéry ideálnej do vonkajšieho prostredia. Chránia pred možnými zlodejmi, pred požiarom a samozrejme aj pred sťaženými podmienkami exteriéru. A tiež pred klimatickými podmienkami (ak sa dobre zastrešia pred dažďom). Už na prvý pohľad pôsobia robustným, pevným dojmom a v skutočnosti sú to aj tieto „detaily“, ktoré automaticky odradia prípadných zlodejov či tých, ktorí by chceli takéto dvere nejakým spôsobom poškodiť a vylomiť. S najväčšou pravdepodobnosťou si nájdu radšej iný, ľahší cieľ. A ako odznelo, používajú sa aj ako ochrana pred požiarom, v prípade záujmu si pozrite oceľové dvere protipožiarne cenník.

  • Poskytujú vysoké zabezpečenie (ak ich nainštaluje odborník) a tiež dobrú izoláciu pred hlukom z vonku.

vchodové dvere

Hliníkové nie sú najlacnejším riešením, za to ale vysoko kvalitným, nakoľko ide o v stavebníctve a architektúre veľmi obľúbený a cenný materiál, ktorý je univerzálny a tiež ideálne vytvorený na to, aby si poradil so zlými počasím, a to aj s extrémnymi zmenami. Je vysoko odolný a stály.

  • Tento typ dverí má vysokú životnosť, stály a trvácny dizajn a nepotrebuje zložitú údržbu.