Sťahovanie do vlastného bytu či domu je pre mnohých mladých obrovským medzníkom v živote. Samozrejme, že ide o veľkú zmenu aj keď nejde o prvé vlastné bývanie, nakoľko človek ide do nového prostredia a musí si zvykať na úplne iný život. Práve preto by mala byť táto zmena príjemná a náš vysnívaný nový domov by mal byť presne podľa našich predstáv. Na to, aby bol dom či byt navrhnutý v štýle, ktorý sa bude páčiť hlavne vám treba nájsť vhodného dizajnéra, ktorý má dostatok skúseností.

auto

Jednou z firiem, ktorá sa venuje práve projektom bytov a domov je Marek Uhliarik, ktorý má vo svojom odbore prax a skúsenosti už dlhé roky. Venujú sa ako aj projektom bytových domov, tak aj rodinných domov. Takisto ako vedia navrhnúť kompletný exteriér, vedia vám spraviť aj návrh interiéru, podľa ktorého sa môžete inšpirovať a zariadiť si tak svoje nové bývanie. Táto firma poskytuje hlavne moderné návrhy inšpirované škandinávskou architektúrou a minimalizmom. Nie je to však jediný dizajn, ktorý vám vedia kvalitne navrhnúť. Záleží iba od vás a vašich snov a preferencií.

exterier-vilky-od-marek-uhliarik-architects

Mnohí sa určite pýtate aj na finančnú stránku, nakoľko všetci vieme, že nové bývanie vie poriadne potrápiť aj vaše peňaženky. Cena projektu domu je však veľmi individuálna a nedá sa povedať odhad. Záleží totiž na tom, aký veľký chcete mať dom, či chcete návrhy interiéru, exteriéru alebo oboch, či túžite po modernom dizajne alebo naopak inom. Rozhodne však ide o výbornú investíciu do budúcnosti. Veď predsa, kde sa človek musí cítiť najlepšie? Samozrejme, že vo svojom domove, ktorý zdieľa so svojimi najbližšími.

Chcete aj vy bývať v krásnom byte a dome, kde sa budete cítiť ozaj luxusne a zároveň veľmi príjemne? Vyskúšajte projekt domu od firmy Marek Uhliarik. O jej kvalite svedčia najmä spokojní a verní zákazníci a len pozitívne recenzie.

Sneh ešte nenapadol, počasie sa stále postupne mení k chladnejšiemu. Väčšina záhradkárov ešte poriadne nezazimovala všetky rastlinky, ale je dobré byť informovaný. Ak sa chceme o záhradu dobre postarať, mali by sme vedieť ako ju v zime pripraviť na prichádzajúcu jar.
Začať môžete jednoducho tým, že rozmiestnite kŕmidlá či búdky pre vtáky spolu s prituhujúcimi mrazmi. Vhodné sú rôzne zrniny, nedajte sa nachytať na loj alebo rôzne hotové gule predávané v obchodných reťazcoch. Mnohokrát obsahujú plastové časti, do ktorých sa môžu zvieratká, ktorým chcete pomôcť zachytiť. Ak sa vám nechce chodiť von, môžete sa pustiť do inventúry. Skontrolujte stav svojich kvetináčov, ich počet a veľkosť.kytka v květináči.jpg
S prípravami začneme v prvom mesiaci nového roka. Zrezať môžete vŕbu alebo liesku, pre ktoré je január ideálnym časom pre omladenie. Pokračovať môžete ovocinami, hlavne jabloňami a hruškami, neskôr aj bobuľovinami ako sú napríklad ríbezle či egreše. Ideálne je, aby vonkajšia teplota bola nad bodom mrazu. Je potrebné rany zatrieť voskom.
Už v tejto dobe je vhodné začať rozmýšľať nad jarnou výsadbou. Čo budete sadiť? A kam? Už môžete sadiť skoré rastliny – paprika, čakanka či pažítka. Na základe inventúry, ktorú sme spomenuli v článku vyššie odporúčame neotáľať s nákupom kvetináčov. Zimy u nás nebývajú tuhé a čas plynie rýchlo.pták na plotě.jpg
Nezabúdajte ani na skleník. Vo februári už doňho môžete s pokojným svedomím nasťahovať prvé sadenice. Mali by ste ho upratať, odstrániť rôzne prekážky, ktoré by mohli brániť rastlinám v raste. Nový náter, výmena sklených tabúľ… Na to všetko je čas ešte pred jarou.
Mulčovať môžete až do februára, kedy začnú zo zeme vyrastať nové hľuzy, ktoré ste zasadili ešte v jeseni. Akonáhle vykuknú zo zeme, už nemulčujeme. Mohli by sme ich tým zničiť. Tiež tu platí pravidlo, že do pôdy siahame iba pri plusových teplotách.