Modernizácia a digitalizácia neobchádza ani sféru bankovníctva a banky na tento pokrok reagujú vyvíjaním a zdokonaľovaním svojho online bankovníctva. Okrem bežného internet bankingu môžu klienti mať svoje financie pod dozorom aj v mobilných aplikáciách, ktoré banky ponúkajú zdarma za účelom skvalitnenia svojich služieb a uľahčenia života klientov, ktorí už nemusia vybavovať všetky záležitosti osobne na pobočkách banky. V roku 2020 vyhrala ocenenie Smart Banka roka za najlepšie online bankovníctvo Tatra Banka, na druhom mieste skončila VÚB Banka a na treťom Slovenská sporiteľňa. V špeciálnej kategórii aplikácii Huawei AppGallery sa na prvom mieste umiestnila aplikácia George Slovenskej sporiteľne, na druhom mieste Smart Banking od ČSOB a Tatra banka skončila tretia.

platba kreditnou kartou

V aplikácii George ČSOB banky sú prehľadne zobrazené všetky služby, ktoré banka ponúka vrátane poistenia, sporenia, či investícií. Od októbra 2021 Slovenská sporiteľňa úplne končí s potvrdzovaním platieb v Georgovi pomocou SMS kľúča a nahradí ho bezpečnejší spôsob prostredníctvom aplikácie mToken, do ktorej sa klient prihlási pomocou odtlačku prsta, nasnímania tváre, alebo pomocou PIN kódu. Na rozdiel od SMS overenia funguje aj na miestach bez mobilného signálu, či v zahraničí. Ďalšou vychytávkou  aplikácie George je služba Payme, ktorú podporujú aj mobilné aplikácie Tatra banky, VÚB a ČSOB a slúži na rýchle vyrovnanie účtov formou zaslania payme linku alebo QR kódu na e-mail, Messenger alebo inú četovaciu aplikáciu so zadanou sumou, ktorú nám má príjemca zaplatiť. Príjemcovi sa zobrazí platobný príkaz so sumou, ktorú zadal odosielateľ a platbu zaplatí. Novinkou v aplikácii je služba Moneyback, ktorú keď si používateľ aplikácie aktivuje ušetrí peniaze nákupmi vo vybraných obchodoch, za ktoré sa mu určitá suma vráti späť.

Aplikácia ČSOB ponúka okrem bežných vlastností napríklad aj kalkuláciu úveru, či hypotéky, poistenie a investovanie. Zaujímavosťou je, že priamo cez aplikáciu je možné sledovať správy z domova aj zo sveta a zakúpiť si lístky do MHD a na regionálne linky. Okrem toho sa dá z aplikácie priamo prejsť sa webovú stránku ČSOB Leasing, kde je ponuka automobilov a tak isto má aplikácia funkciu Dobitie kreditu, prostredníctvom ktorej sa dá dobiť kredit u operátorov Orange a Telekom priamo v aplikácii, alebo u iných operátorov po presmerovaní na ich webovú stránku. Do aplikácie ČSOB sa dajú pridať aj karty iných bánk, čo umožní klientom mať všetky svoje financie prehľadne v jednej aplikácii.

najlepšie bankové aplikácie

Aplikácia Tatra banka umožňuje výber z bankomatu mobilným telefónom s jednorázovým denným limitom až 500€.  Aplikácia existuje tiež v Lite verzii, ktorá je zjednodušenou verziou aplikácie pre lepšiu a rýchlejšiu orientáciu. Aplikácia Tatra banky tiež ponúka službu Payme, dá sa prostredníctvom nej uhradiť PDF faktúra a vychytávkou je možnosť prispôsobenia si domovskej obrazovky podľa seba. Na nej je možné zobraziť kurzový lístok, zoznam kariet, sporenia, rýchle platby, či mapu pobočiek a bankomatov. Okrem toho ponúka prehľadný Spending report, čo je zoznam mesačných výdavkov rozdelený do kategórií, čo dáva klientovi lepší obraz o jeho financiách. V neposlednom rade ponúka možnosť vygenerovania jednorázového čísla karty, ktoré sa dá použiť pri platbách v internetových obchodoch pre väčšiu bezpečnosť.

Blockchain si v poslednej dobe získal veľkú pozornosť hlavne vďaka bitcoínom a iným kryptomenám, ale distribuované technológie nedostali rovnakú úroveň zamerania.
V skutočnosti sa zdá, že medzi nimi existujú veľké rozdiely. A potom pridám bitcoíny a situácia sa ešte viac zmätie. Ako však vysvetlíme nižšie, technológia distribuovanej knihy je v skutočnosti je relatívne ľahko pochopiteľná.
Distribuovaná kniha je jednoducho databáza, ktorá existuje na viacerých miestach alebo medzi viacerými účastníkmi. Väčšina spoločností používa centralizovanú databázu, ktorá existuje v pevnom umiestnení. Distribuovaná kniha však odstraňuje tretie strany z procesoru, čo ich robí veľmi atraktívnymi.Bitcoin minca.jpg
Myslite na BL a DK rovnako, ako by ste si mohli myslieť na Kleenex a tkanivá. Prvý typ je druhým typom, ale stal sa tak populárnym, že sa v mysliach ľudí zakorenil ako produkt, ktorý v skutočnosti je.
BL tech je v podstate zdieľaná databáza plná záznamov, ktoré sa musia potvrdiť a šifrovať. Ľahký spôsob, ako tomu porozumieť, je ako druh vysoko bezpečného a overeného zdieľaného dokumentu, v ktorom každý záznam v hárku závisí od logického vzťahu so všetkými jeho predchodcami.Ilustrácia kryptomeny.jpg
Názov BL sa týka „blokov“, ktoré sa pridajú do reťazca záznamov o transakciách. Na uľahčenie tohto použitia BL používa kryptografický podpis nazývaný hash.
Technológia BK ponúka spôsob, ako bezpečne a efektívne vytvoriť protokol o citlivej činnosti odolný voči neoprávneným zásahom. Koncepčný rámec a základný kód BL sú užitočné pre niekoľko finančných procesorov, pretože musia poskytnúť spoločnostiam bezpečnú digitálnu alternatívnu k bankovým procesom, ktoré sú často byrokratické, časovo náročné, náročné na papier a drahé.
DK, ako je blockchain, sú mimoriadne užitočné pre finančné transakcie, pretože znižuje prevádzkovú neefektívnosť. Poskytujú tiež väčšiu bezpečnosť vzhľadom na ich decentralizovanú povahu, ako aj na to, že knihy sú nemenné.