Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Blockchain si v poslednej dobe získal veľkú pozornosť hlavne vďaka bitcoínom a iným kryptomenám, ale distribuované technológie nedostali rovnakú úroveň zamerania.
V skutočnosti sa zdá, že medzi nimi existujú veľké rozdiely. A potom pridám bitcoíny a situácia sa ešte viac zmätie. Ako však vysvetlíme nižšie, technológia distribuovanej knihy je v skutočnosti je relatívne ľahko pochopiteľná.
Distribuovaná kniha je jednoducho databáza, ktorá existuje na viacerých miestach alebo medzi viacerými účastníkmi. Väčšina spoločností používa centralizovanú databázu, ktorá existuje v pevnom umiestnení. Distribuovaná kniha však odstraňuje tretie strany z procesoru, čo ich robí veľmi atraktívnymi.Bitcoin minca.jpg
Myslite na BL a DK rovnako, ako by ste si mohli myslieť na Kleenex a tkanivá. Prvý typ je druhým typom, ale stal sa tak populárnym, že sa v mysliach ľudí zakorenil ako produkt, ktorý v skutočnosti je.
BL tech je v podstate zdieľaná databáza plná záznamov, ktoré sa musia potvrdiť a šifrovať. Ľahký spôsob, ako tomu porozumieť, je ako druh vysoko bezpečného a overeného zdieľaného dokumentu, v ktorom každý záznam v hárku závisí od logického vzťahu so všetkými jeho predchodcami.Ilustrácia kryptomeny.jpg
Názov BL sa týka „blokov“, ktoré sa pridajú do reťazca záznamov o transakciách. Na uľahčenie tohto použitia BL používa kryptografický podpis nazývaný hash.
Technológia BK ponúka spôsob, ako bezpečne a efektívne vytvoriť protokol o citlivej činnosti odolný voči neoprávneným zásahom. Koncepčný rámec a základný kód BL sú užitočné pre niekoľko finančných procesorov, pretože musia poskytnúť spoločnostiam bezpečnú digitálnu alternatívnu k bankovým procesom, ktoré sú často byrokratické, časovo náročné, náročné na papier a drahé.
DK, ako je blockchain, sú mimoriadne užitočné pre finančné transakcie, pretože znižuje prevádzkovú neefektívnosť. Poskytujú tiež väčšiu bezpečnosť vzhľadom na ich decentralizovanú povahu, ako aj na to, že knihy sú nemenné.

Podobné príspevky