Blockchain si v poslednej dobe získal veľkú pozornosť hlavne vďaka bitcoínom a iným kryptomenám, ale distribuované technológie nedostali rovnakú úroveň zamerania.
V skutočnosti sa zdá, že medzi nimi existujú veľké rozdiely. A potom pridám bitcoíny a situácia sa ešte viac zmätie. Ako však vysvetlíme nižšie, technológia distribuovanej knihy je v skutočnosti je relatívne ľahko pochopiteľná.
Distribuovaná kniha je jednoducho databáza, ktorá existuje na viacerých miestach alebo medzi viacerými účastníkmi. Väčšina spoločností používa centralizovanú databázu, ktorá existuje v pevnom umiestnení. Distribuovaná kniha však odstraňuje tretie strany z procesoru, čo ich robí veľmi atraktívnymi.Bitcoin minca.jpg
Myslite na BL a DK rovnako, ako by ste si mohli myslieť na Kleenex a tkanivá. Prvý typ je druhým typom, ale stal sa tak populárnym, že sa v mysliach ľudí zakorenil ako produkt, ktorý v skutočnosti je.
BL tech je v podstate zdieľaná databáza plná záznamov, ktoré sa musia potvrdiť a šifrovať. Ľahký spôsob, ako tomu porozumieť, je ako druh vysoko bezpečného a overeného zdieľaného dokumentu, v ktorom každý záznam v hárku závisí od logického vzťahu so všetkými jeho predchodcami.Ilustrácia kryptomeny.jpg
Názov BL sa týka „blokov“, ktoré sa pridajú do reťazca záznamov o transakciách. Na uľahčenie tohto použitia BL používa kryptografický podpis nazývaný hash.
Technológia BK ponúka spôsob, ako bezpečne a efektívne vytvoriť protokol o citlivej činnosti odolný voči neoprávneným zásahom. Koncepčný rámec a základný kód BL sú užitočné pre niekoľko finančných procesorov, pretože musia poskytnúť spoločnostiam bezpečnú digitálnu alternatívnu k bankovým procesom, ktoré sú často byrokratické, časovo náročné, náročné na papier a drahé.
DK, ako je blockchain, sú mimoriadne užitočné pre finančné transakcie, pretože znižuje prevádzkovú neefektívnosť. Poskytujú tiež väčšiu bezpečnosť vzhľadom na ich decentralizovanú povahu, ako aj na to, že knihy sú nemenné.