Nejnovější

Kúpili ste nehnuteľnosť? Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Chystáte sa na rekonštrukciu? Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka

Klasické povinnosti spojené s kúpou nehnuteľností už máte za sebou? Gratulujeme vám k novému domu alebo bytu. Splnili ste si všetky povinnosti? K povinnostiam pri kúpe nehnuteľnosti patria hlavne administratívne úkony. V prípade kúpi nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu vám s nimi pomôže samotný realitný agent. Realitné spoločnosti často spolupracujú nielen so samotnými agentami ale aj s právnikmi, ktorý majú na starosti právny servis. Nepríjemné a otravné obiehanie úradov a notárov preto preberá na seba zastupujúca kancelária. Je to výhodné a šetrné, hlavne čo sa vášho času týka.

rozbor vody

Pri neznalosti právnych predpisov a nariadení, spojených s kúpou a predajom nehnuteľností, sa môžu vyskytnúť problémy a následné nechcené zdržania procesu. Toho sa ale báť nemusíte a môžete sa veselo vrhnúť do svojho nového bývania. Samozrejme budete mať poruke hneď aj poisťovacieho agenta, ktorý vám pomôže s poistením nehnuteľnosti. Pri sledovaní vývoja počasia a prognóz do budúcnosti, by sme určite odporučili poistenie nehnuteľnosti. A to nielen pred živlami ale radíme zaradiť do portfólia aj poistenie proti vlámaniu. Nakoľko kriminalita a drzosť zlodejov je časom čoraz bezočivejšia.

nová nehnuteľnosť

Okrem týchto,,administratívnych,, povinností by ste si mali splniť ešte jednu povinnosť. Nie je to povinné, ale rozhodne vám to uľahčí zaspávanie. Viete čo je naozaj dôležité spraviť po kúpe nehnuteľnosti?

Prax nám to neraz potvrdila. Vedeli ste o tom, že kvalita vody je dôležitá nielen pre zdravie ale aj pre chod domácnosti, kancelárie alebo ich zariadení? Včasným rozborom vody budete mať pod palcom všetky parametre a budete vedieť v akom stave kvalita vody je. Možno ste sa už na to chystali ale bojíte sa ceny? Nemusíte. Rozbory sú dnes vo viacerých variantách. Od bežných domácich testov napríklad na obsah železa, Ph vody alebo jej tvrdosti. Takto pri aktuálnych informáciách budete schopný rýchlo reagovať a vykonať nápravu. Môžete tak predísť napríklad zvýšenej kazovosti elektrických spotrebičov ako je umývačka riadu, práčka či rýchlovarná kanvica. Nebojte sa preto zistiť koľko stojí rozbor vody. Zistené informácie budú pre vás veľmi dôležité.

Podobné príspevky