Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Tento krok nebude mať vplyv na jeho výrobné operácie v USA. Oznámenie prichádza po tom, čo americká automobilka zvýšila ceny na niektoré z jej automobilov o približne 20% v Číne, podľa správ z médií, ktoré sa začali tento týždeň. Minulý týždeň USA platili tarify za čínske výrobky vo výške 34 miliárd dolárov, zatiaľ čo Čína uvalila odvetné tarify na niekoľko amerických tovarov vrátane automobilov.

elektromobil

Obchodný spor medzi oboma hospodárskymi gigantmi sa ešte zvýšil v stredu po tom, čo USA uviedli ďalšie produkty, ktoré plánujú zdaniť už v septembri.
„Šanghaj bude miestom prvej Gigafactory mimo Spojených štátov, ktorá bude najmodernejšou továrňou automobilov a vzorom udržateľnosti a dúfame, že bude dokončená veľmi skoro,“ povedal šéf Tesla Elon Musk ,
Spoločnosť v poslednej dobe čelila nejakým problémom. Súčasne americkí výrobcovia automobilov sú vo všeobecnosti vystavení tlaku na udržanie výrobných pracovných miest v USA.

Elektrická automobilka zaznamenala rekordnú štvrťročnú stratu vo výške takmer 710 miliónov dolárov za tri mesiace do marca – viac ako dvojnásobok rovnakého obdobia minulého roka – a dodala obavy z jej finančnej životaschopnosti.
Spoločnosť Tesla, Inc. (predtým Tesla Motors) bola založená v roku 2003 a je americkou nadnárodnou spoločnosťou so sídlom v meste Palo Alto v Kalifornii, ktorá sa špecializuje na elektrické vozidlá, skladovanie energie lithium-iontovou batériou a výrobu solárnych panelov (prostredníctvom dcérskej spoločnosti SolarCity). Od júna 2018 spoločnosť Tesla predáva batérie Tesla Model S, Model X, Modely 3, Powerwall a Powerpack, solárne panely, solárne strešné tašky a podobné výrobky.

kompresor

CEO Elon Musk uviedol, že Teslu považuje za technologickú spoločnosť a nezávislú automobilku, ktorej cieľom je napokon ponúknuť elektrické autá za ceny dostupné pre priemerného spotrebiteľa. Spoločnosť bola pomenovaná po elektrotechnickom inžinierovi a fyzikovi Nikolovi Teslovi, zakladateľmi spoločností Martin Eberhard a Marc Tarpenning.