Určite vás neprekvapí fakt, že v súčasnom svete trvajú manželstva o čosi kratšie ako tomu bolo v minulosti. Ľudia v manželstve sa veľakrát už ani nesnažia svoje problémy riešiť. Nechce sa im o tom rozprávať a preto tento vzťah radšej ukončia. Myslím si, že to nie je riešenie, pretože o problémoch, ktoré sú každodennou súčasťou nášho života, sa treba rozprávať. Pre niektorých je však omnoho jednoduchšie z bojového poľa jednoducho utiecť a nehľadať príčiny, prečo to vlastne celé napokon takto dopadlo.bankovky a mince.jpg
Existujú príčiny, kvôli ktorým sa teraz čoraz viac stáva, že sa páry rozvádzajú. Prvou príčinou je zlá finančná situácia. Nejde však len o nedostatok peňazí, ale aj o to, že sa niektorí partneri nedokážu zhodnúť v otázkach prehnaného míňania financií na zbytočnosti. Veľakrát tak dochádza ku konfliktom, ktoré by sa určite dali vyriešiť.
Niektorí ľudia nezvládajú stres v práci. Problém nastáva najmä vo chvíli, ak sa jednému z partnerov v práci nedarí. Existuje mnoho problémov na pracovisku, ktoré by sa určite dali nejakým spôsobom vyriešiť. Avšak, najhoršie čo môžete taký čas urobiť je to, že si všetky svoje problémy prinesiete domov a vybijete si ich na prvej osobe, ktorú stretnete – presne tak, na vašom partnerovi. V tej chvíli nezáleží na tom, že ten za to vôbec nemôže.  V tomto prípade je rozhodne lepšie riešiť  všetko v rámci práce a ak je situácia podľa vás neúnosná, radšej z nej odíďte a nájdite si niečo vhodnejšie.smutná žena.jpg
Ďalšou príčinou môže byť spor, ktorý sa týka toho, že spolu trávite málo času. Môže to byť najmä kvôli práci, keďže mnoho partnerov (mužov, ale aj žien) odchádza za lepšími pracovnými príležitosťami a pracovným ohodnotením do zahraničia. Ženy odchádzajú pracovať ako opatrovateľky, muži zase do rôznych skladov alebo jazdia na kamióne. Aj to môže byť dôvod skorého rozvodu – partneri sa takmer počas celého manželstva nevideli.
Uviedli sme si zopár príčin rozvodov a musíme priznať, že je to iba zlomok. Dôvodov, prečo sa neraz rozbije dovtedy fungujúce manželstvo, je neuveriteľné množstvo. Dbajte o svoj súkromný život a neodsúvajte ho na druhú koľaj, pretože môže nadísť chvíľa, keď to oľutujete.


VODA
 
Najdôležitejšia vec pri zbavovaní sa akné je vypiť veľa vody. Dospelí potrebujú vypiť minimálne 1,8 litra vody za deň – myslí sa obyčajná voda z kohútika, žiadne sladené nápoje. Slúži na to, že udržuje pokožku hydratovanú a pomáha pri ničení chemikálií spôsobujúce akné.hrnček s čajom.jpg
 
ČUČORIEDKY, ČERNICE, MALINY
 
Hrsť čerstvých (nie mrazených) bobúľ je skvelým zdrojom antioxidantov a fytochemikálií (ako je napríklad betakarotén), ktorý pomáha pri hojení pokožky.
 
ZELENÝ ČAJ  
 
Podobne ako bobule, je zdroj antioxidantov a protizápalových chemikálií (katechíny). Pitie zeleného čaju pomáha so začervenaním, opuchnutím a bolestivým akné.
 
ZRNÁ
 
Potraviny zo zŕn, ako sú obilniny, rôzne pečivo a cestoviny, sú dobrým zdrojom selénu. Užitočné sú kvôli čistiacim chemikáliám, ktoré sú prevenciou proti akné.
 
MLIEKO
 
Kravské mlieko je vynikajúcim zdrojom vitamínu A a D, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku. Pre ženy je aj zdrojom vápnika, ktorý taktiež naše telo potrebuje. 
 
 
OLIVOVÝ OLEJ
 
Spolu so sezamovým olejom je zdroj jednosýtnych tukov, ktoré poskytujú mastné kyseliny, ktoré sú potrebné pre vyživovanie pokožky.džbán a pohár s mliekom.jpg
 
BIELY JOGURT
 
Každé ráno aplikujte chladný obyčajný biely jogurt na tvár, nechajte ho pôsobiť minútu až dve a potom ho opláchnite teplou vodou. Vitamín A v jogurte pomôže liečiť akékoľvek existujúce akné a zabráni jeho tvoreniu.
 
CITRÓNOVÁ ŠŤAVA
 
Je potrebné zmiešať trochu citrónovej šťavy s čajovou lyžičkou granulovaného cukru a krúživými pohybmi vmasírovať do vlhkej pokožky. Pomocou tejto masky sa zbavíte akné a taktiež vám vyblednú staré jazvy. Dávajte pozor na oči a najprv si skúste vyskúšať malé množstvo niekde na ruke – niektorí ľudia môžu zle reagovať na zmes.
 
OVSENÉ VLOČKY
 
Ďalšia potravina, ktorú môžete použiť nielen na jedenie, ale aj na pokožku. Môžete si spraviť kašu doma alebo kúpiť hotovú v obchode. Ovsené vločky upokoja podráždenú pokožku a vysušujú olej spôsobujúci akné.
 

Štítna žľaza je orgán, ktorý reguluje správne fungovanie ženských dní. Každý mesiac sa opakujúci cyklus, kedy nám začne krvácať maternica. Odlupujú sa čiastočky z maternice, ktoré boli pripravené pre malý zárodok embrya. Keďže sa neuchytilo, tak to ďalej nepotrebujeme a preto sa to vylúči touto formou. Je to normálne a prirodzené, keď nám to takto funguje. Niektorá z nás má väčšie problémy pri menštruácii a iná menšie. Líši sa to celkom dosť. Bolesť, ktorú zažívame môže byť takisto dosť rôzna. Aj intenzita krvácania.krv vo vode.jpg
Jeden vtip hovorí o tom, že Pán Boh povedal Eve, keď zhrešila, že za to zaplatí krvou. Eva bola však prešpekulovaná a povedala, že si to zoberie mesačne na splátky. Ja My to splácame dodnes za ňu.
Za nepravidelné prichádzanie našich dní môže byť zodpovedná práve štítna žľaza. Tá to reguluje a keď správne nefunguje, tak sa môže oneskoriť aj naša menštruácia a nemusí to ihneď znamenať prípadné tehotenstvo. Štítna žľaza je malý orgán v tele človeka, ale robí nám veľké služby, ktoré sú priam neoceniteľné. Keď teda máte problém s tým, že vám prichádza menštruácia dosť nepravidelne, tak sa na to opýtajte svojho gynekológa a ten vám s najväčšou pravdepodobnosťou dá vyšetriť štítnu žľazu. Odoberie vám krv a pošle ju do laboratória, kde zistia, či je na príčine štítna žľaza alebo nie.červené krvinky v cieve.jpg
Menšie výkyvy sú povolené, pretože ženský cyklus ovplyvňuje všetko možné, čo sa deje. Či už ste schudli alebo pribrali, tak to vplýva na vaše dni. Keď ste príliš v strese alebo cestujete, tak to určite poznáte, že to nechce prísť vtedy, keď by ste chceli. Niekedy sa tomu dá pomôcť červeným vínom alebo sa spomínajú aj citróny na oddialenie menštruácie. Či tieto finty naozaj fungujú si musíte odskúšať samy na sebe, ale radšej príliš nestresujte, pretože tým môžete spôsobiť pravý opak toho, čo chcete.

Prístup k randeniu žien sa líši od ich veku, čím viac životných skúseností majú, tým sú opatrnejšie pri výbere nového partnera. Do vzťahu sa už nevrhajú tak bezhlavo ako kedysi, ale nejaký čas si dokážu užívať samotu, dokonca je to pre nich oveľa lepšie ako násilné prispôsobovanie sa tomu druhému. Že je to tak, existuje niekoľko dôkazov.
 Šéfka pri práci.jpg

 • Rodina a kamarátky si vás užijú oveľa častejšie

V partnerskom vzťahu žena robí maximum preto, aby s ním trávila čo najviac času a na ostatných členov rodiny či známych je ho veľa nezostáva. A práve vtedy, keď zostane sama, má zrazu kopu času na kamarátky, rodičov a súrodencov, ktorým sa môže venovať.

 • Konečne sa naplno vrhnete na svoje záľuby

Je úplne jedno, či rada čítate knihy, sledujete seriály alebo obľúbené filmy, čokoľvek podniknete, na úkor partnera to určite nebude. Teraz budete mať veľa voľného času na všetky svoje koníčky bez akýchkoľvek  obmedzení.

 • Nič nebráni cestovaniu a spoznávaniu sveta

Cestovanie je správnou činnosťou na to, aby ste spoznali nových ľudí a hlavne sa budete musieť spoľahnúť sama na seba v každej situácii. Môžete tak veľa nového zažiť a objavovať svet, čo vás určite vnútorne obohatí.

 • Správny čas začať si budovať kariéru

Konečne si môžete odpovedať na otázku, čo vlastne v živote chcete dosiahnuť a začať sa tomu aj venovať. Kariéra by vás mala napĺňať, a tak by ste mali urobiť všetko preto, aby sa uberala tým správnym smerom a určite budete spokojná.

 • Už nepoznáte slovo stres

Stále sa sťažujete na nedostatok času, a zrazu ho máte veľa? Túžime po tom všetky, dať si voňavý relaxačný kúpeľ, čítať alebo sa venovať pohybovým aktivitám a pritom aj pracovať. Odrazu viete čas využiť efektívne a všetko stíhate.Žena s fotoaparátom.jpg

 • Názor okolia na vás absolútne neriešite

V momente, keď  sa začnete spoliehať len sama na seba, vás prestane zaujímať aj názor okolia na vás a vaše aktivity. Ste len vy a je len na každej z vás, ako sa s danou situáciou aj s okolnosťami vyrovná.

S pribúdajúcimi rokmi pribúdajú i vrásky na našej tvári. Niekedy sa cítime na dvadsať, ale bohužiaľ vyzeráme na štyridsať. Zopár šťastlivcov zdedí dobré gény a zub času sa na nich nepodpíše v takom rýchlom tempe ako u ostatných. Väčšina ľudí má však pokožku tváre v horšom stave ako je ich vek. Možno sa o seba nestarali dostatočne, zanedbali prevenciu, možno holdovali hodinám stráveným na slnku alebo skrátka ich koža rýchlejšie starne. Našťastie je v dnešnej dobe možnosť navštíviť  salóny krásy a pomôcť si k večnej mladosti napríklad drakuloterapiou.Sestrička s injekciou v ruke.jpg
Napriek svojmu názvu nie je táto procedúra vôbec desivá, náročná, či bolestivá. A dobre si spomeňte na to ako dobre vyzeral knieža Drakula. Možno aj preto dostala táto anti-age technika svoj názov po známom kniežati. Procedúra je spätá priamo s vašou krvou. Ide o omladenie pleti pomocou krvných doštičiek, ktoré sú súčasťou krvnej plazmy. Doštičky majú čarovnú moc a vedia obmedziť proces starnutia pleti. Navyše pomáhajú aj pri zlom stave pleti, proti akné, striám a podporujú rast vlasov. Jeseň a zima sú mesiace najvhodnejšie pre aplikáciu drakuloterapie. Pokožka tváre je po lete unavená a potrebuje osviežiť.
Na začiatku procedúry vám bude odobratá vaša vlastná krv, nebojte sa ide o množstvo cca. 20 mililitrov. Injekcia do tváre.jpgPotom kozmetička pomocou centrifúgy oddelí jednotlivé časti krvi. Je to proces, ktorý ste iste videli aj v televízii v krimi seriáloch. Následne sa do injekčnej striekačky odoberie krvná plazma a tá sa aplikuje na miesta, ktoré sú postihnuté. Keďže ide najčastejšie o omladenie pleti, kozmetička vám postupne mnohými vpichmi zavedie plazmu do miest, kde sa vám tvoria vrásky alebo máte akné, či iné kožné problémy. Ihla je však veľmi tenká a preto jednotlivé vpichy skoro vôbec necítite. Drakuloterapia nie je ani časovo náročná, sedenie trvá maximálne 45 minút a po ošetrení môžete odísť ihneď domov bez známok zákroku. Pre čo najefektívnejšie pôsobenie je treba zopakovať 3 až 5 sedení podľa stavu vašej pleti. Následne sa môžete tešiť z pocitu pokožky bez vrások až jeden rok.  Cena sedenia sa pohybuje od 150 do 300 €.

Mnohé dámy boli od malička vychovávané k poriadku a čistote. Doma to u väčšiny vyzeralo, bohužiaľ ináč. Nejedno dieťa s radosťou využije služby, ktoré mu jeho rodičia poskytujú. Nie len materiálne zabezpečenie, ale upratovanie, varenie či pranie je u mnohých prenechávané na ramenách už rodičov dôchodcov. Hovorí to nie len o nezodpovednosti, ale aj o tom, žeby ste si mali vstúpiť do svedomia. Pretože domáca kultúra sa presúva aj do spoločnosti.značenie WC.jpg

 • Poznáte to, čakáte skoro večnosť v rade na WC a keď sa konečne dostanete k záchodu, nájdete ho nechutne znečistený. Neverili by ste, ale tento scenár platí hlavne pre ženy, ktoré sa neboja za sebou nechať častokrát oveľa horší bordel ako muži. Obzvlášť nechutné je to, ak sa jedná o záchody.
 • Na Americkom fóre Reddit sa prednedávnom objavil príspevok, ktorý do detailov vykresľoval čoho všetkého sú dámy schopné, ak ich nikto nevidí. Podľa tisícok reakcií sa dá povedať, že mnohé z nás sa neboja či už hanby alebo výčitiek, že neporiadok bude musieť niekto vydenzifikovať a poupratovať za nich. Navyše sa o tejto téme mlčí, čo k danej situácii vôbec nepridáva.
 • Čo je teda ten hrozný neporiadok? Ak začneme pri umývadlách, spoliehať sa môžeme na nechutné škvrny na zrkadle a umývadle od rôznych šminiek. V porovnaní s chlapmi totiž trávime oveľa viac času upravovaním svojho výzoru a v tom momente nás nič iné nezaujíma.

špinavé toalety.jpg

 • Ďalšou nechutnou kapitolou sú samotné záchody. Či už ide o použité a nevyhodené hygienické pomôcky alebo na prekvapenie mnohých chlapov, omočené dosky. Veľa dám si totiž zo strachu pred chorobami nesadne tak ako doma a výsledkom je moč nie len na porceláne, ale aj na kachličkách na zemi. Niet preto divu, že mužské WC je často v oveľa lepšom stave.
 • Ak ste doteraz boli presvedčená o svojich kvalitách ako poriadkumilovnosť a zodpovednosť, no našli ste sa vo vyššie uvedených bodoch, je na čase aby ste rešpektovali nie len iné dievčatá, ale aj zamestnancov, ktorí vykonávajú nevďačnú prácu za nízku mzdu.

K týmto riadkom ma inšpirovala moja sesternica. To dievča som mala vždy veľmi rada. Hovorím najmä o našich detských rokoch, kedy sme spolu trávili každú voľnú chvíľku a hlavne celé letné prázdniny. Roky plynuli, my sme rástli, nejakú dobu sme sa nevideli a potom opäť stretli. Dohodli sme si stretko na káve v meste. Prišla som trochu skôr, sedela a čakala. Zrazu ku môjmu stolíku prišla slečna na vysočizných podpätkoch, v mini, ale naozaj mini, sukni, obrovským výstrihom a neprehliadnuteľným mejkapom. Prisámbohu, nespoznala som ju. Bola to samozrejme moja sesternica. Ja som si ju ale pamätala inak. Bola vždy veľmi pekná, štíhla, elegantná, no toto bolo príliš.Bábika s hnedými vlasmi.jpg
Po takej hodinke som začala byť unavená. Moja sesternica, ktorá vždy túžila vyštudovať vysokú školu a byť lekárkou, mi rozprávala o módnych trendoch, prekladala to tipmi na najlepší mejkap a sem tam spomenula nejakého zámožného staršieho pána, ktorý ju pozval tam a onam. Bola som v šoku. Keď sme sa rozišli, tak som uvažovala nad tým celým. Uvedomila som si, že vo svojom okolí, mám vlastne dosť veľa takýchto slečien. To ma priviedlo k ďalšej myšlienke. Bábiky barbie nahádzané na kope.jpgPrečo z inteligentných, milých a pekných dievčat, vyrastú takéto… indivíduá? Je to naozaj preto, že bábiky Barbie predstavujú symbol krásy a dievčatá chcú vyzerať presne takto? Je to preto, že sme my ženy, naozaj podceňované a vnímané ako „iba“ ženy? Alebo je problém niekde inde? Nikdy som nebola zástanca feministiek. Skôr by som povedala, že ich nemusím. Chlap je chlap a žena, žena. Každý máme svoje úlohy a podľa mňa je to normálne. Žena nemá ísť bojovať do vojny a muž nemá rodiť deti. Príroda to tak zriadila a hotovo. Aj napriek tomu si myslím, že by sa nad sebou mali dievčatá trošku zamyslieť. Krása je nepochybne plusom. Otvorí vám veľa dverí a možností, no nemala by byť všetkým, čo máte svetu ponúknuť.

Ženy sú so svojou menštruáciou prepojené či to chcú alebo nie. A pretože s ňou žijeme veľkú časť svojho života, je pre nás dôležité rozumieť nej. V tomto článku sa dočítate o mýtoch, ktorým by ste určite veriť nemali. Spolu sa preto pozrieme na to, aké najčastejšie mýty o našej súčasti kolujú a aj na to, aká je realita. Pripravené? Ideme na to!hygienické pomôcky.jpg
Často slýcham vetu: Nemôžem športovať alebo plávať pretože mám svoje dni. Áno, poznám ženy, ktoré majú hlavne počas prvých troch dní veľké bolesti a nezdvihnú sa z postele. Ale napríklad plaváreň či dovolenka sa dá vyriešiť hneď dvoma spôsobmi a to buď zavedením tampónu alebo menštruačného kalíšku. Veľa žien si ho dokonca zavádza ako prevenciu pred rôznymi infekciami. Rovnako je to so športom, nemusíte sa ho vzdať! Dokonca pomáha proti kŕčom v podbrušku. Vybavte sa silnejším tampónom alebo kalíškom či hrubou vložkou a problém je vyriešený.
Druhý mýtus: Ak menštruujem, určite som plodná. Bohužiaľ, nie je to úplne tak. Na to, aby ste bola plodná treba toho trochu viac. Musíte mať priechodné vajcovody, musíte ovulovať. Ak nemôžete počať, nehľadajte chybu len u seba. Problém môže mať aj váš partner, napríklad nepohyblivé spermie. Ak sa vám nedarí otehotnieť viac ako dvanásť mesiacov, odporúča sa navštíviť lekára.
Predmenštruačný syndrom? Výmysel! Zatiaľ čo jedna skupina žien pred ovuláciou pociťuje symptómy úplne šialeným spôsobom, druhá skupina popiera jeho existenciu. Pravda je taká, že bol vedecký dokázaný a súvisí s hormonálnymi zmenami. Prejavuje sa rôznymi chuťami, spavosťou, prudkými zmenami nálad, zlým spánkom a prírastkami na hmotnosti.kalendár.jpg
A to najlepšie na koniec: Tampón alebo kalíšok sa môže vo vagíne stratiť. Neviem, kto tento mýt vypustil do éteru, ale zamysleli ste sa niekedy nad ním? Ak máte čo i len minimálne poznatky z anatómie človeka z čias základnej školy viete, že za vagínou sa nachádza krčok maternice, samotná maternica, vajcovody a za nimi už len vaječníky. Je pravdou, že niektoré ženy majú v čase menštruácie krčok veľmi vysoko a to môže vyvolať dojem, že sa dámska pomôcka stratila. V skutočnosti však nemá kam ísť a vždy ju nájdete tam, kde ste ju nechali. Len treba občas trochu hľadať.

Domáca výučba, biopotraviny – bez ohľadu na to, čo uprednostňujete, odmietnete robiť kompromisy. Osídlenie nie je vo vašom slovníku. Škorpión vládnete svojmu háju a vaše deti o tom nemajú žiadne ilúzie. Možno sa vás trochu boja (vieme – tomu neveríte), ale určite vás tiež budú rešpektovať. Škorpióna riadi reprodukčný systém, takže pôrod môže byť pre vás menej komplikovaný ako pre iné mamičky. Máte sklon byť pružní a netrvá dlho, kým sa vrátite do kolobehu ako pred tehotenstvom. Užite si tieto chudé džínsy teraz, pretože ak máte dcéry, určite navštívia váš šatník.škorpión znamenie horoskop.jpg Máte duchovné sklony (ak nie ste mystici s plným nasadením), takže môžete vnímať tehotenstvo, pôrod a deti so všetkými druhmi ezoterických vplyvov. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre prirodzený pôrod, alebo si môžete zabezpečiť pôrodnú asistentku. Domov je vaša svätyňa a vy vytvoríte pre svoju rodinu krásny priestor. Domáca blaženosť je nevyhnutná pre vaše šťastie, Škorpión. Milujete stočiť na pohodlnú pohovku a pozerať filmy. Robiť veci ako rodina je pre vás také dôležité.
Nie je žiadnym tajomstvom, že ste šialený v riadení a radi veci organizujete a vládnete im, Škorpión. Vy viete, čo chcete, a urobíte všetko pre to, aby ste to dosiahli. Nemôžete si pomôcť všimnúť si podrobnosti o všetkom, ale vaša tendencia k starostlivosti a puntičkártstvu by mohla stiesniť nezávislosť vašich detí. Deti majú vlastnú myseľ a budú robiť rozhodnutia, ktoré sa vám nepáčia, najmä keď starnú. Možno sa budete musieť vysporiadať s niekoľkými ďalšími schopnosťami zvládania! Škorpión, uistite sa, že ste skvelí rodičia a hlavne silní! Milujete svoje deti všestranným spôsobom, ale nemôžete ich izolovať v bezpečnej malej bubline. Dajte im impulz, aby ste svoje deti nadmerne poháňali vpred alebo im dali pocit, že svet pred vašimi dverami nie je bezpečný. mama dieťa materstvo.jpgNechajte ich opustiť hniezdo, aj keď je to ťažké! Pretože ste znakom extrémov, vaše emócie môžu byť horúce a studené. Niekedy ste úplne priateľskí a spoločenskí, inokedy sa môžete stiahnuť do svojho sveta. Počas viacerých súkromných okamihov môžete mať problémy s prejavmi náklonnosti alebo citových emócií. Určite môžete deťom dávať silnú lásku a vaše štandardy môžu byť veľmi vysoké. Ak vaše deti potrebujú súcit alebo objatie, uistite sa, že nie ste ľadová kráľovná. Potrebujete osobný čas, takže sa ho snažte získať dosť, aby ste v prípade potreby mohli byť „zapnutí“. Škorpión sa regeneruje: zrútite sa, zhoríte a znova vstanete. Ale aj tak pokračujete silný a schopný ďalej.

Už to nie je ani zďaleka desať či dvadsať rokov, čo Apple priniesol na trh inovácie, ktoré zmenili úplne všetko. Aj tak sa však drží na popredných miestach rebríčku firiem zo Silicon Valley. Mnohí sú veľkí zástancovia a nedajú na jeho produkty dopustiť. Iní sú naopak proti a posmešne vytýkajú všetko, s čím nesúhlasia. Zaiste majú obe skupiny v niečom pravdu, no po smrti Steva Jobsa sa to začalo s veľkou korporáciou hrnúť dole vodou. Aké sú dôvody?produkty firmy Apple.jpg

 • Originalita a inovácia. To boli dva hlavné atribúty start-upu, ktorý začínal ako nesmelý pokus v garáži. Zatiaľ čo prvý model iPhónu priniesol nevídaný ruch a uznanie, aké na svetovom trhu doposiaľ nebolo, ten posledný nie je v hľadáčiku naozajstných technických expertov. Apple akoby zabudol na prvé roky svojho výskumu a pôsobenia a postupne sa aj napriek značke a drahým cenám zaradzuje medzi ostatných výrobcov elektroniky.
 • Dizajn sa stal kameňom úrazu. Zatiaľ čo prvé modely brali dych svojou krásou, teraz sa firma nikde neposúva. Dokonca s najnovším dizajnom vyvolala pobúrenie, kvôli fotoaparátu, ktorý pôsobí neesteticky. Mnohí budú súhlasiť, že na trhu sú oveľa krajšie navrhnuté smartphóny.
 • Cena a rýchly vývoj nových produktov nedá technikom ani dýchať. Často sa to premieta do samotných výrobkov, ktoré nemajú dostatočne domyslené chladenie a preto sa zahrievajú. Taktiež mnohí zákazníci prídu do obchodu nie len pre kúpu, ale hlavne pre reklamáciu s niečím, čo si vyslúži úplné vymenenie modelu. S tým by nebol spokojný asi nikto.

práca v kancelárii.jpg

 • Na svojom konte majú aj iné výstrelky, ktoré ich nadšenci akoby prehliadali. Príkladom je stojan za neskutočných tisíc dolárov. Existujú aj ďalšie neúspechy, ktoré sa nespomínajú a už vôbec nevytýkajú. Napríklad sociálna sieť, ktorú sa snažili rozbehnúť a bola zameraná na oblasť hudby. Alebo Macintosh TV, ktorý nenadchol už v deväťdesiatych rokoch.