Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov


VODA
 
Najdôležitejšia vec pri zbavovaní sa akné je vypiť veľa vody. Dospelí potrebujú vypiť minimálne 1,8 litra vody za deň – myslí sa obyčajná voda z kohútika, žiadne sladené nápoje. Slúži na to, že udržuje pokožku hydratovanú a pomáha pri ničení chemikálií spôsobujúce akné.hrnček s čajom.jpg
 
ČUČORIEDKY, ČERNICE, MALINY
 
Hrsť čerstvých (nie mrazených) bobúľ je skvelým zdrojom antioxidantov a fytochemikálií (ako je napríklad betakarotén), ktorý pomáha pri hojení pokožky.
 
ZELENÝ ČAJ  
 
Podobne ako bobule, je zdroj antioxidantov a protizápalových chemikálií (katechíny). Pitie zeleného čaju pomáha so začervenaním, opuchnutím a bolestivým akné.
 
ZRNÁ
 
Potraviny zo zŕn, ako sú obilniny, rôzne pečivo a cestoviny, sú dobrým zdrojom selénu. Užitočné sú kvôli čistiacim chemikáliám, ktoré sú prevenciou proti akné.
 
MLIEKO
 
Kravské mlieko je vynikajúcim zdrojom vitamínu A a D, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku. Pre ženy je aj zdrojom vápnika, ktorý taktiež naše telo potrebuje. 
 
 
OLIVOVÝ OLEJ
 
Spolu so sezamovým olejom je zdroj jednosýtnych tukov, ktoré poskytujú mastné kyseliny, ktoré sú potrebné pre vyživovanie pokožky.džbán a pohár s mliekom.jpg
 
BIELY JOGURT
 
Každé ráno aplikujte chladný obyčajný biely jogurt na tvár, nechajte ho pôsobiť minútu až dve a potom ho opláchnite teplou vodou. Vitamín A v jogurte pomôže liečiť akékoľvek existujúce akné a zabráni jeho tvoreniu.
 
CITRÓNOVÁ ŠŤAVA
 
Je potrebné zmiešať trochu citrónovej šťavy s čajovou lyžičkou granulovaného cukru a krúživými pohybmi vmasírovať do vlhkej pokožky. Pomocou tejto masky sa zbavíte akné a taktiež vám vyblednú staré jazvy. Dávajte pozor na oči a najprv si skúste vyskúšať malé množstvo niekde na ruke – niektorí ľudia môžu zle reagovať na zmes.
 
OVSENÉ VLOČKY
 
Ďalšia potravina, ktorú môžete použiť nielen na jedenie, ale aj na pokožku. Môžete si spraviť kašu doma alebo kúpiť hotovú v obchode. Ovsené vločky upokoja podráždenú pokožku a vysušujú olej spôsobujúci akné.