Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Invertory napätia možno nazvať takými prenosnými elektrickými zásuvkami, ktoré môžete mať stále so sebou a využiť ich vo vhodnej chvíli. Prakticky k bežnému pripojeniu spotrebičov v prípade, ak nemáte po ruke bežnú zásuvku, respektíve prúd striedavého napätia. Taký menic napatia 12v 220v 2000w https://www.menicnapatia.sk/sinusove-menice-napatia/12v-na-230v/ totiž dokáže premeniť jednosmerný prúd (12V) na striedavý (220V), čo so sebou následne prinesie funkčné výhody z hľadiska napájania bežných elektrospotrebičov. Takéto meniče tak predstavujú univerzálne riešenie k napojeniu prakticky ľubovoľnej elektroniky, pričom z hľadiska tých súčasných za zmienku stojí aj možnosť nabíjania menších prístrojov cez prístupný USB port (ideálne napr. pre smartphone alebo menší prehrávač).

notebook, klávesnica

Je výhodou, ak invertor poskytuje prevádzku vo forme čistej sínusovej vlny, ktorá má nerušený „čistý“ chod, čo oceníte hlavne pri práci s citlivejšími elektronickými zariadeniami. Aby sme s opísaním funkcie boli čo najkonkrétnejší, podstatou meniča je premeniť jednosmerné napätie (z automobilovej batérie alebo zásuvky zapaľovača) na striedavé napätie 230 V.

elektrická zásuvka

Takéto striedavé napätie je totožné s tým, aké poskytuje domáca elektrická zásuvka, čo teda značí možnosť pripojiť známe elektrospotrebiče.

https://youtu.be/WxFO6BwDSD0

Menič je teda vhodnou alternatívou napríklad pre tých, čo sú často na cestách a týmto spôsobom si chcú zabezpečiť spoľahlivý zdroj elektrickej energie, čo so sebou prináša komfort v používaní bežných zariadení, akými sú napríklad tieto:

  • Notebook, kanvica, varič, chladnička, svietidlá LED, smartphone, tablet, televízia, reproduktory či klimatizácia.

Respektíve okrem využitia v aute možno spomenúť aj možnosti ako cesta karavanom či kamiónom. Vo všetkých možnostiach je indispozícia elektrickej zásuvky, čo sa ale dá vyriešiť práve spomenutými invertormi.