Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov

Úplne základnou otázkou, pri ktorej sa ľudia riadia kupovaním vysávača je predovšetkým energetická trieda. A to je obrovská chyba. Ľudia si to zvykli pri sušičkách, pračkách alebo chladničkách. Nerobte to ani pri týchto spotrebičoch. Pri vysávačoch sa to udáva len poslednou dobou. Rovnako sa pohybuje v škále od A až po G. A znamená najlepší pomer medzi spotrebou energie a výkonom čistenia na tvrdých podlahách a kobercoch. Ak je uvedený vysoký príkon, nemusí to hneď znamenať, že vysávač vysáva oveľa lepšie, ako ten čo má príkon nižší. Väčšina typov využije asi jednu štvrtinu tejto energie len na teplo a hlučnosť. Ak chcete mať účinný vysávač, všímajte si, či má vysávač kvalitnejšiu hubicu a jej stabilitu na sacej ploche. Energetický štítok si všímajte, údaje v ňom vám napovedia o funkčnosti vysávača viac ako všelijaké reklamné návnady.

vysavač

Obrovskou chybou je, že veríme všetkému čo nám povedia v reklame. Nenechajte sa ňou oklamať a veľmi dobre si zvážte, čo od vysávača očakávate a chcete. Ak potrebujete naozaj poriadny vysávač, jednoznačne by ste nemali vyberať len podľa vzhľadu a informácií, ktoré udáva reklama. Preto si pozrite rôzne testy alebo referencie. Prečítajte si aj recenzie ľudí, ktorí si daný vysávač zakúpili aby ste si boli nim istý.

lux

Pri výbere správneho vysávača si dávajte pozor aj pri výbere bezvreckového a vreckového typu. Rozdiel medzi nimi podstatný pri spôsobe zachytávania prachu. Vreckové vysávače čiastočne ubúdajú na sacom výkone i po menšom vysávaní prachu, pretože sa upchávajú póry na papierovom vrecku. Teda výhodou bezvreckových vysávačov je, že výkon je stále rovnaký. Je určite jednoduchšie pre každého z nás radšej vrecko jednoducho vyhodiť a nahradiť druhým. Je to na vás, avšak neklamte samého seba a siahajte radšej po vysávačoch, ktoré sú dobre vymyslené.