Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov

Ak chcete svoju firmu zapísať do obchodného registra SR a začať s ňou reálne podnikať, okrem iných údajov sem musíte zadať jeden z tých najdôležitejších- sídlo firmy.

V tomto prípade môže ísť prakticky o akúkoľvek nehnuteľnosť, ktorej ste buď vlastníkom, alebo ku ktorej máte súhlas vlastníka tejto nehnuteľnosti, že ju môžete zapísať do OR za týmto účelom. To však nie je pre každého samozrejmosť. Nie každý nádejný podnikateľ má tieto možnosti a potom možno rozmýšľa, že to nepôjde inak, iba ako si prenajať nejakú drahú kanceláriu.

žena za počítačom

Toto ale predstavuje problém ako pre začínajúcich podnikateľov s obmedzeným finančným rozpočtom, tak aj pre tých biznismenov, čo skrátka k riadeniu svojho biznisu takéto luxusné kancelárske priestory nepotrebujú a pokojne by si vystačili s virtuálnym sídlom.

Čože? S čím? S virtuálnym sídlom? O čo ide a oplatí sa to?

Z hľadiska mesačných splátok sa to rozhodne oplatí (okolo 10 eur mesačne) a túto možnosť prevádzkuje sidlo spolocnosti 41business. Týmto spôsobom sa dajú ušetriť stovky eur. Teda je to výhodné pre podnikateľov, ktorí k svojej činnosti nepotrebujú množstvo podriadených, čo by museli pravidelne pracovať v kancelárskych priestoroch. A čo je podstatné- takéto sídlo sa dá právoplatne zaregistrovať do obchodného registra ako sídlo vašej firmy.

mladý podnikateľ

Prečo je také lacné, to je spôsobené tým, že v takomto prípade vlastne platíte za adresu a nie doslova za priestory. Pokojne vám sem ale môže chodiť firemná pošta a sekretariát vám prijatú poštu v prípade záujmu preskenuje a odošle. V takomto virtuálnom sídle funguje sekretariát a korešpondencia, no a v prípade záujmu je tu možné požiadať takisto o konferenčnú miestnosť spoločne s potrebným technologickým vybavením.

Ďalšou výhodou okrem prístupnej ceny je, že pre vašu firmu dokážete týmto spôsobom vybrať nejakú lukratívnu adresu, sídlo firmy môže byť zaregistrované na prestížnej adrese, napríklad niekde v centre Bratislavy.

Podobné príspevky