Nejnovější

Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač Pestovanie zeleniny v črepníkoch Chôdza

Rozdiel na tom, ako náš interiér vyzerá a ako sa nám v ňom býva, môžu tvoriť aj dvere a respektíve aký typ dverí v našich priestoroch využívame. Aj tie sa totiž podpisujú ako pod estetický, tak aj pod funkčný efekt, a to v nemalej miere.

A keď sme spomenuli estetiku v bývaní, tak musíme spomenúť hlavne moderné sklenené dvere. Tie sa odlišujú už na pohľad a je jasné, že v tomto prípade nepôjde iba o funkčný, ale tiež o atraktívny dekoračný doplnok bývania.

  • Pre lepšiu predstavivosť si môžete v mysli vybaviť napríklad nákupné centrá alebo kancelárske priestory, kde sa s posuvnými sklenenými dverami stretávame pravidelne.

Moderná architektúra, sklo

Už asi viete, že sú veľmi estetické a vedia sa dokonale zladiť s priestorom. Sú moderné a elegantné a v priestore nezaberú veľa miesta. Obzvlášť vedia šetriť priestorom z dôvodu svojho posuvného otvárania a zatvárania. Je to vlastne tiež dôvod, prečo sme ich prednedávnom videli hlavne už v spomenutých nákupných centrách či v kanceláriách- v priestoroch, kde sa denne orientuje veľa ľudí, zákazníkov a zamestnancov a priestrannosť tu musí byť prioritou.

Rovnako prienik denného svetla a výborná optická orientácia. Toto všetko poskytnú iba dvere zo skla alebo tie s veľkou sklenenou výplňou z číreho skla.

Bývanie, nábytok

Je veľmi dobre známe, že sklo prepúšťa svetlo. A podobný efekt teda súvisí aj so sklenenými dverami, prípadne aj so sklenenými deliacimi priečkami. Presvetľujú miestnosti a poskytujú im zdravý prienik denného svetla, lepšiu orientáciu a viditeľnosť v nich. Zároveň teda nie je nutné v interiéri používať toľko umelých svetiel či svetelných doplnkov (čím sa pravidelne sporí elektrickou energiou). Dnes však tento praktický a pekný štýl interiérových dverí nevídame len v spomenutých oblastiach, ale vďaka svojim vlastnostiam sa stávajú tiež populárnou súčasťou v bežnom bývaní.