Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Niekto z dôvodu krátenia si dlhej chvíle keď na niečo čaká, niekto preto že nemá do čoho „pichnúť“, a niekto zas preto lebo ho to jednoducho baví. Predstavím Vám hru, ktorá je iná ako všetky ostatné. Takú, ktorú môžete hrať roky rokúce, a pritom na nej nemusíte visieť more času, či jej venujete pár minút alebo polovicu dňa je na Vás. Ani po dlhšom čase Vás neomrzí, pretože vždy v nej máte čo robiť a ako spôsob odreagovania je vynikajúca. Tí z Vás, ktorí ju poznajú mi dajú určite za pravdu, tí ktorí nie to môžu brať ako motiváciu. Zo skúseností viem, že aj tí najväčší zatracovači hier si v nej prišli na svoje.

forge of empires

Hovorím o hre Forge of Empires. Na svoje si prídu všetci ktorí majú strategické myslenie, bojového ducha, radi sa rozvíjajú a napredujú. O čo vlastne ide? Založíte si vlastné mestečko, ktoré začnete rozvíjať. Máte v ňom svojich obyvateľov, ktorí pracujú, vyrábajú tovary či bojujú.  Každým dňom svoje mestečko viac a viac rozvíjate, postupujete dobami – od tých najskorších v dobe kamennej (začínate v podstate na „holej zemi“ – až po doby budúcnosti. Systémom hry je podmaniť si postupne jednotlivé územia, rozvíjať mesto, výskum technológií, vyrábanie tovaru príslušného pre dobu v ktorej sa nachádzate a stavanie veľkolepých budov, ktoré sú doslova „veľkolepé“.

aplikacie android

Obchodujete so svojimi susedmi alebo spoluhráčmi s ktorými ste v jednej skupine, v tzv. cechoch. Ak máte radi boje, takisto si nepochybne prídete na svoje. Pri podmaňovaní si nových území, alebo v bojoch, v ktorých ste súčinný s ďalšími hráčmi. Očarí Vás nielen dokonalá grafika a majstrovsky prepracované detaily Vášho mestečka, ale aj celkový systém hry. So svojimi spoluhráčmi si navzájom pomáhate, radíte si, alebo len tak diskutujete. Viem dokonca o prípadoch, kedy sa ľudia na základe tejto hry stali priateľmi aj v reálnom živote 🙂

Táto hra je veľmi prudko návyková a hrozí, že si to svoje mestečko doslova zamilujete, no zároveň Vás do ničoho netlačí. Takže koľko času jej venujete, je len a len na Vás.

 

Podobné príspevky