Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Inovácie a praktickejšie zmeny týkajúce sa funkcií, ovládania, dizajnu,… sa z hľadiska technológie určite týkajú aj moderných televízií. V tomto článku sa tak skúsime zamerať na model výrobcu LG, a to konkrétne OLED televíziu s rozlíšením 4K a oficiálnym názvom LG OLED B8.

projektor

O konkrétnom type sa takisto hovorí ako o výbornej a cenovo dostupnejšej alternatíve, pokiaľ hľadáte nové funkcie a dostatočný výkon, no zároveň chcete trochu ušetriť. Skutočne malý háčik je iba vo videoprocesore, respektíve spoločnosť LG do svojich najnovších OLED TV inštaluje procesory Alpha 9, no v konkrétnom modeli OLED B8 sa nachádza videoprocesor Alpha 7, čo je však iba o niečo menej výkonný dôvod k nižšej cene.

Hold, super vysokovýkonný videoprocesor Alpha 9 je pochopiteľne súčasťou prémiových, respektíve vlajkových modelov za ako už tušíte, luxusne vysoké predajné ceny, ktoré asi len tak ľahko neklesnú. Alpha 9 je tak špecificky určený k najnáročnejšiemu prepočítaniu obrazu a umožňuje súčasne prehrať zobrazenie HFR (High Frame Rate) ako aj HDR. Alpha 7 je len o niečo menej výkonnejší, respektíve poskytuje výber zobrazení HRF a HDR oddelene, nedokáže ich prehrať súčasne. V ostatných aspektoch a v grafickom spracovaní obrazu je však perfektný, ideálny napríklad k prehrávaniu športových zápasov.

  • Smart procesor Alpha 7 je takisto zárukou bezproblémového chodu a rýchleho načítania obrazu bez akéhokoľvek šumu a v prípade modelov OLED dokáže vyobraziť bohaté farby a takisto sa zamerať na grafické detaily.

televize
Pre konkrétnu TV je tiež charakteristické dokonalé zobrazenie čiernej farby a detailný kontrast, takisto treba spomenúť kvalitné ozvučenie.
Ide o Smart TV, čiže disponuje svojim vlastným operačným systémom webOS, ktorý vám spoľahlivým spôsobom umožní využívať všetky bežné smart funkcie, respektíve aplikácie ako Netflix, HBO GO, Skyling Live TV, Youtube, atď, takisto aj používať webový prehliadač.
Cena LG OLED B8 sa pohybuje okolo 1299 eur.