Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov

Viem, že to môže byť ťažké presvedčiť vás, ale skúsim to. Nezabíjajte ďalšieho pavúka, ktorého vidíte vo svojom dome.
Prečo? Pretože pavúky sú dôležitou súčasťou prírody a nášho vnútorného ekosystému. Prichádza v pokoji a potichu. Ľudia si myslia, že ich obydlia sú bezpečne izolované od okolitého sveta, ale vo vnútri sa nachádza mnoho druhov pavúkov. Niektorí sú náhodne uväznení, zatiaľ čo iní sú krátkodobí návštevníci.
Niektoré druhy si dokonca užívajú veľké vnútorné priestory, kde šťastne žijú a rozmnožujú sa. Tieto pavúkovce sú zvyčajne tajné a takmer všetci, ktorých stretávate, nie sú ani agresívni, a nie sú nebezpeční. Môžu poskytovať služby ako je pojedanie škodcov a dokonca niektorí jedia aj iných pavúkov.

pavučina

V jednej štúdií, ktorá sa zaoberala pavúkmi žijúcimi v streche domu bolo zistené, že každý navštívený dom bol domovom pavúkov. Pavúky sa zdržiavajú na ich pavučine, kde leží v čakaní na korisť. Pivničné pavúky niekedy opustia svoje siete, aby lovili iných pavúkov na trávniku, napodobňujúc korisť, aby chytili svojich bratrancov na večeru.

Hoci sú všeobecnými predátormi, ktorí sú schopní jesť čokoľvek, čo môžu chytiť. Pavúky pravidelne zachytávajú nepríjemných škodcov a dokonca aj hmyz nesúci choroby napríklad komáre. Existuje dokonca aj druh skákajúcich pavúkov, ktorý uprednostňuje konzumáciu komárov v afrických domácnostiach.

Je prirodzené báť sa pavúkov.

Majú veľa nôh a niektoré sú dokonca aj jedovaté aj keď väčšina druhov má jed príliš slabý, aby spôsobil problémy u ľudí. Dokonca aj entomológovia sami môžu padnúť za obeť arachnofóbii.

pavouk

Pavúky nie sú tu na to, aby vás dostali a vlastnej siete a radšej sa vyhýbajú ľuďom. Sme pre nich oveľa nebezpečnejší ako naopak. Uhryznutia pavúkom sú veľmi zriedkavé.

Ak naozaj nemôžete vystáť pavúka vo vašom dome, byte, garáži alebo kdekoľvek, namiesto toho, aby ste ho zabili, skúste ho chytiť a pustiť von do prírody. Bude niekde inde a obe strany budú s výsledkom spokojnejšie.

Ak Vám nebude vadiť, je v poriadku mať pavúkov vo vašej domácnosti. V skutočnosti je to normálne.