Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

S touto otázkou sa stretol hádam každý (možno nájsť pár výnimiek na opustených ostrovoch a pralesoch). Ste na káve so spolužiakmi, a tento okamžik kamarátky hneď večnia na Instagram. Brat má z toho rolovania obrazovky mobilu rozcvičené svalstvo zápästia. V anglickej terminológii pre to existuje slovo zahŕňajúce celú poučku. Phubbing. Toxický jed útočiaci na ľudskú fantáziu a utužovanie vzťahov.

sociální sítě.jpg
 
Byť či nebyť?
Z času na čas nezaškodí detox. A to nielen v podobe citrónovej šťavy. Ako to, že ste neozvali naspäť svojim známym, keď ste boli celý deň online? Na Messengeri pípalo vedľa Vášho mena zelené svetielko? Akcia vyvolá reakciu a byť v režime offline ešte stále nie je hriech. Skúste kontrolovať poštu iba raz do dňa a Vaše podvedomie, ktoré bolo stále pripravené reagovať na správu, povolí. Možno to je jedna z príčin bolesti hlavy. Nehovoriac o tom, byť online v noci, počas spánku.
 
Útočiace aktualizácie
54 zdokonalených aplikácií, no o niektorých ani neviete, že ich v smartfóne máte. Ak ste majiteľom mobilu, ktorý je riadený operačným systémom Android, má tento problém jednoduché riešenie. V aplikácii Obchod (často kolonka podobajúca sa na nákupnú tašku), v jej nastaveniach nájdete aj zablokovanie pre neustále prichádzajúce aktualizácie. A tsunami plné cinkania, spomaľovania mobilu, akonahle zapnem wifi alebo dáta, je zastavené.

aplikace.jpg
 
Nie je online ako online
Nerátajúc hroziace žiarenie, vychádzajúce z monitorov, patologické zakrivenia chrbtice vedúce až k skolióze a strate vytváranie stôp v mozgovej kôre pre logickú následnosť a postupnosť krokov ( že za kúpou oblečenia sa neskrýva len kliknutie, ale aj proces výroby, dovoz, vytvorenie ceny, balenie a samotný príchod do obchodu, kúpa, až tak pridelenie tovaru). Sociálne siete nám kradnú oveľa dôležitejšie veci. Súkromie a čas. Chvíle, ktoré by sme mohli obetovať rodine, partnerovi, priateľom, teraz darujem prezeraniu imaginárnych obrázkov a reklám. Strata vlastného úsudku a názoru. A niekedy, kedy už je neskoro, a nahé fotky dievčat, ktoré si neuvedomujú svoje konanie, sú už na povrchu, a vidí ich celý svet. Preto si treba zachovať chladnú hlavu, obetovať čas pre niečo reálne a oslobodiť sa od reťazí našich obrazoviek.