Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Už dávno vieme, že lieky nie sú úplne všetko. Veľmi často narobia oveľa viac škody ako úžitku. Nerobia nám dobre, skôr nám vedia veľmi ublížiť. Je jasné, že niekedy si potrebujeme dať niečo od bolesti. A pri vážnych zdravotných problémoch je to teda určite nevyhnutné. Na druhej strane sa dá veľmi veľa vecí vyriešiť aj úplne inak. Možno sa vám to zdá pritiahnuté za vlasy, pretože predsa už nežijeme v dobe, kedy sa všetko liečilo bylinkami. No verte tomu, že občas sa práve na bylinky dá oveľa viac spoľahnúť. Sú často účinnejšie a neškodia tak veľmi vášmu organizmu. Tak ktoré bylinky sú na čo dobré? Pozrime sa na to.

bylinky

Cesnak
Je všeobecne známe, že práve cesnak je prírodné antibiotikum. A verte tomu, že to tak platí. Je dobrý na imunitu, ale dokonca je dobrý aj proti bolesti. Ak chcete, aby vás prestal bolieť zub či ďasno, priložte si naň tenký plátok cesnaku. No musíte si dávať pozor, pretože cesnak dokáže, byť veľmi silný. Môže vám ďasno aj veľmi podráždiť. Je taktiež dobrý aj na liečbu bradavíc, no opäť musíte dávať pozor na zdravú pokožku a kontakt s ňou a s cesnakom.

Šalvia
Šalvia je rastlinka, ktorá nám pomáha hlavne pri kašli a aj pri bolestiach hrdla. Divili by ste sa, aké dokáže mať účinky. Je len na vás či si urobíte čaj, ktorý vypijete či vykloktáte, ale môžete si kúpiť aj prírodné pastilky, ktoré budete cmúľať. Na hrdlo sú skutočne účinné a môžete ju podávať aj malým deťom. Hlavne však v malých dávkach.

rostlina

Žihľava
Žihľava taktiež dokáže divy, to by ste sa teda čudovali. Okrem toho, že pomáha hlavne na vlasy a na lupiny, je taktiež perfektná aj ako obklad na rezné a rôzne iné rany. Napríklad na popáleniny, dokonca aj tie nepríjemné. Pomáha aj pri vnútornom krvácaní, ale aj pri liečbe hnačky. Žihľava je však dobrá aj ako vnútorná očista tela, myslite na to, keď prechádzate ťažkým obdobím.