Nejnovější

Kúpili ste nehnuteľnosť? Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Chystáte sa na rekonštrukciu? Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka

Šport má v súčasnej dobe široký pojem. Existuje niekoľko druhov športu. Vedeli by ste si vybrať spomedzi všetkých ten, ktorý vás zaujal, prípadne sa mu venujete?

volleyball-90896_1920

Šport- volejbal

Je to olympijský šport

Zvyčajne sa delí na dve družstvá, ktoré rozdeľuje vysoká sieť. Hra je postavená na odbíjaní volejbalovej lopty pomocou rúk v dôsledku čoho sa snažia, aby sa lopta dostala na opačnú stranu siete. Väčšinu družstva tvoria ženské súťažiace. No nájdu sa aj duely, ktoré sú naopak mužské.

Volejbal má aj svoje dejiny? 
Každý šport má nejaké dejiny, veď predsa muselo sa niečo udiať a na základe nejakých poznatkov sa mohol tento šport ďalej rozvíjať a prekvitať. Hru s loptou vymyslel nejaký učiteľ z telesnej výchovy (deti rozdelil do dvoch skupín a mali loptu odbíjať na stranu protivníka, aby to trošku skomplikoval skupiny oddeľovala sieť.) Volejbal v preklade znamená odraz lopty. Táto hra dostala aj svoje pravidlá, ako každý šport. Stala sa až tak populárnou, že ju zaradili do olimpyijských hier. Čo je naozaj veľký úspech.

Kto a akú úlohu majú v športe Volejbal

V každej hre je takzvaný útok, ktorý je dôležitý pre hráča- smečiara. Taký smečiar by mal mať skvelú psychickú taktiku, aby vedel prijať útok na zároveň útok otočiť na protihráča.

Blokový hráč- je zdá sa kľúčovým hráčom, zvyčajne sa zdržiava v strede ihriska a bráni hráčske pole pred útokmi protihráčov. Útočiť však môže aj blokár, má výhodu v tom, že je rýchly a vie loptu perfektne odbiť, keď práve útočí protistrana.
Hráč, ktorí ma taktické zmýšľanie je nahrávač/nadhadzovač- je rýchly a musí sa presúvať po celej ploche hráčskeho ihriska. Nadhadzuje zápästím.

Samozrejme sa medzi sebou partia dohodne kto a akú úlohu bude mať a ku komu sa úloha hodí. Predovšetkým je si to dobre naplánovať a nájsť kompromis, ktorý by mal byť víťazný.

volleyball-4108313_1920
Lopta

Mala by byť vyrobená z kože alebo zo syntetickej tkane , musí byť predovšetkým lepená. Môže mať rôzne farby.. Hra s volejbalkou je skvelá, človek si trošku zašportuje a zároveň sa zabaví. Načerpá strategické zmýšľanie a stupňuje svoj výkon.