Nejnovější

Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač Pestovanie zeleniny v črepníkoch Chôdza

V dnešnej dobe veľmi rozšírené a bežné u študentov. Áno sú to brigády a part-time jobs. Takmer každý študent si chce aj popri škole zarábať. Je to veľmi bežné a zaužívané. Pre zamestnávateľov je to naviac veľmi výhodne. Pre študentov vhodné aj na získanie praxe počas štúdia.

brigádník

Počas brigády máte možnosť odpracovať určitý počet hodín, ktorý si vopred zo zamestnávateľom dohodnete. Nie je problém túto prácu prispôsobiť ani rozvrhu. Možnosť je tak isto pracovať len počas víkendov. V menších mestách je ťažšie nájsť si takýto part-time, no vo väčších nie je o tieto miesta núdza. Práve naopak pociťujú mnohokrát nedostatok brigádnikov.

Aké brigády?

Prvou častou alternatívnou je práca v supermarkete ako predavač alebo ako výpomoc na dokladanie tovaru. Tento typ práce je ale aj dosť náročný a človek musí byť fyzický zdatný. Je tak isto vystavený množstvu ľudí, ktorý nakupujú v týchto supermarketoch alebo hypermarketoch. Veď sami si viete predstaviť tie nekonečné rady a plný nákupný košík. Tu je podstatná rýchlosť predavača. Nie každý to ustojí.

Ďalšou obľúbenou brigádou je práca v nákupnom centre. Je tam množstvo obchodov a práve pre to že sú otvorené až do večera a cez víkendy, potrebujú niekoho na výpomoc. Práca to nie je až taká náročná, no tu je zase dôležitá komunikácia zo zákazníkmi. Musíte veľmi dobre poznať sortiment obchodu a vedieť zákazníkom rýchlo poradiť. Zaplatené to je však dobre.

Posledná brigáda ktorú uvediem je čašník/čašníčka. Táto práca si zase vyžaduje fyzickú zdatnosť, keďže ste celý čas na nohách a roznášate objednávky. Je potrebná aj zdatnosť v komunikácii pri obsluhovaní klientov. Výhodou je však fixná zložka mzdy plus tringelty na ktorých si viete tiež pekne zarobiť.

zoufalost

Je to veľmi dobrý spôsob ako vyplniť voľný čas a zarobiť si nejaké peniaze. V novej práci môžete spoznať veľa nových ľudí a naučiť sa nové veci, ktoré neskôr zužitkujete. Je však dôležité zvážiť aká práca je pre vás najvhodnejšia. Netreba sa unáhliť a zobrať hneď prvú brigádu na ktorú narazíte. Je dobré si to najprv premyslieť aby ste potom zbytočne nemuseli po pár dňoch odísť s pocitom že ste to nezvládli. Musíte si určiť presne aký druh práce hľadáte a zamerať sa na to. Nevzdávajte sa ak hneď nenájdete to čo hľadáte. Musíte tomu dať čas. Potom budete o to spokojnejší keď budete mať prácu v ktorej budete spokojný a budete do nej chodiť s radosťou.