Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Plesne sa rýchlo šíria, môžu zničiť cennosti v domácnosti a dokonca spôsobiť alergickú reakciu. Našťastie máme tipy, ktoré vám pomôžu zabrániť plesni, keď sa objaví.

kapky

Ako zabrániť plesni.
·         Nainštalujte si do domácnosti odvlhčovač, čo pomôže znížiť vlhkosť a zastaviť jej hromadenie.
·         Vyhnite sa skladovaniu bielizne, kníh alebo nábytku vo vašej pivnici alebo na povale, ak vzduch v nich je vlhký.
·         Po sprchovaní vždy otvorte dvere kúpeľne, aby sa v kúpeľni vlhkosť nehromadila.

Neskoro? Tu je postup ako odstrániť plesne z niekoľkých bežných miest.

Sprchovací záves
Umyte plastový sprchovací záves pomocou saponátu a mydla. Potom usušte alebo vložte do sušiča, ale iba na program s nízkou teplotou vzduchu.
Ak je váš sprchovací záves vyrobený z tkaniny, najlepšie ho umyte podľa pokynov na jeho štítku starostlivosti.

Kúpeľňa
Zmiešajte 3/4 šálky chlóru s 2 litrami vody. Používajte pri čistení chlórom gumové rukavice a ochranu očí. Čistite plesne pevnou kefou. Dávajte pozor, aby ste kvapalinu nestriekali na okolité plochy. Nechajte to pôsobiť niekoľko minút, potom to opláchnite.

Tkaniny
Napríklad spotené oblečenie alebo mokrý uterák, ktorý ste nechali v rohu svojej izby, začne plesnivieť. Najskôr ich vyberte vonku, odstráňte pleseň pomocou kefy. Aplikujte potom na oblečenie bieliace prostriedky s chlórom na 30 minút. Opláchnite a vyperte. Pleseň by mala byť zničená.

plíseń

Drevené povrchy
Ak chcete odstrániť plesne z drevených skríň, obloženia alebo iného dreveného nábytku, odstráňte najprv práškové plesne mäkkou kefou. Potom vyčistite drevo pomocou handričky namočenej vo vode a saponátu. Opláchnite čistou vodou a okamžite vysušte s ventilátorom. Nepresúvajte nejaký čas drevo, pretože by mohlo dôjsť k deformácii a poškodeniu. Ak sa vytvorí zakalený film, utrite oblasť minerálnymi liehmi. Môžete aplikovať aj čistič dreva, ktorý mu vráti lesk a ochráni ho.