Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač


Pokiaľ chcete aby miestnosť nejako konkrétne pôsobila, treba vyberať fary, ktoré s danými pocitmi úzko súvisia, či už si to uvedomujete alebo nie, farby dokážu veľmi efektívne vašu náladu zmeniť pozitívne, ale aj negatívne. Ktoré farby sa teda kam hodia?

interiér

Pre detské izby sú ideálne pestré hravé farby ako modrá, zelená, žltá a oranžova. Tieto farby vyvolávajú radosť a pôsobia upokojujúco. Pôsobia pozitívne aj na myslenie a komunikáciu, preto sú hodné do každej veselej a šťastnej domácnosti.
Svieže, jemnejšie farby sú ideálne do malých priestorov, pokiaľ ich chcete opticky zväčšiť. Jasné farby majú zväčšujúci efekt nie len v psychológií oblečenia, ale aj v tej priestorovej. Ak teda máte veľkú obývaciu izbu a nechcete, aby pôsobila príliš mohutne a chladno, svetlým odtieňom farieb sa radšej vyhnite.

obývák

Aj keď tmavšie odtiene zabezpečujú pocit pohodlia a útulnosti priestoru, pozor s nimi v spálňach, alebo menších priestoroch. Keďže majú stiesňujúci efekt, z malej miestnosti by mohli spraviť doslova komôrku. Preto sa hodia skôr do obývacích, alebo spoločenských miestností.

Pri spánku platí, že v chladnejšej miestnosti sa spí oveľa lepšie, ako v tej vyhriatej. Podobne to platí aj s farbami, nie len teplota vzduchu, ale aj teplota farieb vám môže prispieť v pokojnejšiemu a ničím nerušenému spánku. Pri bledo modrých, sivých a zelených odtieňoch sa vám ted bude zaspávať ako v bavlnke!
Rozhodli ste sa, že chcete prerobiť vašu pivnicu na herňu, alebo si postaviť na dvore zimnú záhradku? Pre tieto priestory z ktorých chlad priamo vyžaruje, je vhodné voliť sýte oranžové a červené odtiene farieb, ktoré zahrejú ako oheň v kozube.

kuchyně

V kuchyni sa najviac osvedčuje drevená textúra, ktorá pôsobí tiež hrejivo a prináša chuť do jedla a spoločne strávených chvíľ s blízkymi. Vyhnite sa odtieňom sivej, ktorá naopak znižuje chuť do jedla.