Nejnovější

Chodenie na hokej Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov

Na cestovaní po zaujímavých krajinách je pre cestovateľov niečo výnimočne. Slovákmi málo preskúmané krajiny sú často krát úplne odlišné od našich zvyklostí. Pre niektorých však býva problém práve cestovanie. Dlhé hodiny v lietadle, presuny taxíkom či mestskou dopravou bývajú pre starších ľudí náročné. No niekedy si ani neuvedomujeme ako blízko máme mestá, ktoré sa oplatí vidieť. Naša Bratislava sa ani nemôže porovnávať s hlavnými mestami našich susedov.

víděň
 
Praha              U našich českých bratov ste za chvíľu, ale Prahu až tak na skok nemáme. Aj napriek tomu pár hodín autom alebo vlakom stojí za návštevu tohto veľkomesta. Jednoznačne najvýhodnejšie ponuky ponúka železničný prepravca Regiojet. Ak vycestujete do Prahy nesmiete vynechať typický Karlov most, kde sa nachádza vždy plno turistov. Keď budete pokračovať v ceste prídete až na Pražský hrad. Hneď po ceste natrafíte aj na pomaľovanú stenu, ktorá je venovaná Johnovi Lennonovi. Medzi najznámejšie námestia patria Karlovo, plné malých obchodíkov, Staromestské, na ktorom sa oplatí počkať na Pražský orloj, deti ale aj dospelých zabavia živé figuríny a Václavské námestie, kde môžete nakúpiť v obchodoch s rôznym tovarom. Známe sú tiež trdelníky, ktoré nájdete na každom rohu. Pokiaľ vás nebaví len mestský ruch, určite sa oplatí navštíviť vyhliadku Petřín, ktoré je  v takomto jarnom období ideálnym miestom na prechádzky.

praha

Viedeň             Len na skok od Bratislavy na vás čaká prekrásna Viedeň, plná atrakcií pre turistov. Výnimočné sú záhrady a samotný zámok Schönbrunn. Počas návštevy by ste nemali vynechať motýli dom, v ktorom sa cítite ako v záhrade a popri vás lietajú motýle. Navštevovaným miestom je tiež podzemné jazero, na ktorom vás prevezú na pltiach. Asi najväčším lákadlom pre Slovákov sú ale vianočné trhy, ktoré sú každoročne zaradené medzi najlepšie hodnotenými.