Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Tento malý raj na zemi, sa nachádza na kanárskych ostrovoch neďaleko Tenerife, konkrétne len 32 kilometrov. Plavba trajektom z Los Cristianos trvá len 100 minút. Pri plavbe môžete zahliadnuť delfíny alebo kosatky.
La Gomera bola poslednou zástavkou Krištofa Kolumba v roku 1492. Prišiel si sem oddýchnuť a doplniť zásoby vody.

Pokoj v dnešnej dobe
Tento ostrov je veľmi pokojné miesto. Na cestách stretnete len zopár áut, pretože život na ostrove odoláva modernej dobe. Domáci obyvatelia, sa živia pestovaním banánov, rybolovom a turizmom.

ostrov

Gomerón
Je miestna špecialita. Je to nápoj, ktorý vám radi pripravia v niektorej z reštaurácií. Táto pochúťka je veľmi jednoduchá na prípravu, do jednej polovice džbánu sa naleje gomérsky palmový med, zvyšok sa doleje pálenkou. Poriadne sa premieša a čašník môže servírovať. Istotne si na miestnom nápoji pochutnáte.

Srdce Ostrova
Tak je miestnymi obyvateľmi ale i turistami prezývaný Národný park Garajounay (Parque nacional de Garajounay). Je chránený organizáciou UNESCO. Park tvorí subtropický les, kde žije mnoho endemických zvierat. Tiež tu môžeme obdivovať 20 druhov listnatých stromov, 18 druhov papradí, veľa machu a lišajníkov. Počasie na ostrove je väčšinou pod mrakom alebo je ostrov ponorený do hmly. Padajúca hmla dodáva parku neskutočnú a tajuplnú atmosféru.

Únik do ticha
Na ostrove môžete vidieť aj najfotografovanejšie skaly. Sú to skaly Hermigua rocks. Oplatí sa tu zastaviť a pokochať sa prírodou. Neďaleko je aj malá botanická záhrada, kde žije množstvo známejších ale i menej známych rastlín.

Agulo a La Calera
Malé mestečko, veľkosťou ako dedinka určite musíte vidieť. Je obklopené banánovníkmi a môže sa pýšiť krásnymi výhľadmi na oceán a sopku Teide. Tiež sa zastavte v dedinke La Calera, ktorá leží v strede banánových plantáži. Táto dedinka patrí medzi jednu z najkrajších na kanárskych ostrovoch. Jej atmosféra, sa vám určite bude páčiť.

banány

Po stopách Kolumba
Ak sa chcete prejsť miestom, kadiaľ niekedy chodil Krištof Kolumbus, tak určite bude najvhodnejším miestom hlavné námestie Plaza de Las Américas. Nachádza sa tu mozaika v dlažbe, ktorá znázorňuje kroky objaviteľa Kolumba. Táto mozaika vás privedie priamo k jeho soche. Na hlavnom námestí tiež nájdete dom Casa de Colón, kde Kolumbo nocoval a naberal nové sily.

Ak túžite odísť z dnešného veľmi rušného sveta ostrov La Gomera je pre vás vhodnou voľbou na oddych, relax, a pokojnú dovolenku.