Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Každý človek potrebuje občas chvíľu pre seba. Je to tak u mladších či starších ľudí. Čas pre seba je veľmi dobrý na nabratie energie a sily na ďalšie pokračovanie v našich životoch. Každý má niečo na čo potrebuje dostatok energie či už ide o prácu alebo školu. Priestor teda potrebujú aj naše deti.
Najhoršie čo môžeme urobiť je byť neustále pri našom dieťati. Je to veľmi zlé preto, že sa nikdy nenaučí byť samostatné a zodpovedné. Takto sa neustále spolieha len na vás. Nehovoriac o tom, že starším deťom to už môže byť aj veľmi nepríjemné. Potrebujú priestor na to aby boli sami.

bratři

Vo svojom domove by taktiež mali mať miesto kde si môžu oddýchnuť a mať svoje veci. Nemusí to byť vlastná izba ak vám to financie a priestor nedovoľujú. Postačí aj iba menší kútik kde budú mať svoje veci. Pre menšie deti sa hodí priestor na hranie a pre tie staršie na učenie a iné veci. Vhodné pre staršie deti je aj nejaké kreslo na čítanie, oddych.

Uviedla som príklady ako vytvoriť deťom vlastný priestor no nie je to len o priestore vo vašom domove. Týmto priestorom sa myslí aj ich voľný čas. Samozrejme mali by mať nejaké povinnosti v domácnosti ale aj svoj vlastný voľný čas. Nenúťte ich do rôznych aktivít, ktoré sa páčia vám ale dovoľte im si vybrať čo ich najviac zaujíma a baví.

sourozenci

Sebarealizácia je dôležitá

Takto vytvorený čas je priestorom na ich sebarealizáciu. Musia mať priestor kedy nie sú s vami ale sú zo svojimi rovesníkmi. Samozrejme musíte sledovať s kým sa stretávajú aby sa nedostali do nejakého zlého okruhu ľudí. Je však potrebné ich kontrolovať no neobmedzovať. Stačí ak na nich len dohliadnete.
Deti ktorým takýto priestor nie je dopriaty môžu trpieť aj rôznymi psychickými problémami. Takéto deti nemajú potom dostatok sebavedomia a nevedia riešiť problémy samostatne. Práve pre to by ste mali takejto nepríjemnej situácii predísť a dopriať im dostatok priestoru, tak aby ste boli spokojný vy aj vaše dieťa.