Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

Neviem ako to máte vy, ale na mojej záhrade sa ježkovia objavujú naozaj často. Asi pred troma rokmi sa objavil jeden a o niekoľko mesiacov na to prišiel, teda asi skôr prišla, s mladými. Od tej doby ich mám na záhrade každé leto. Ježko je veľmi roztomilé zviera, ktoré s vás nepochybne získa. Preto je viac než pravdepodobné, že mu budete chcieť dať niečo pod zub. Buďte ale veľmi opatrní, pretože niektoré potraviny, môžu ježka i zabiť.ježko v tráve.jpg
 
Prísne zakázané!
 
Najprv vám predstavím potraviny, ktoré sú pre ježka vyslovene jedovaté. Najväčším problémom je mlieko a akékoľvek mliečne výrobky. Nedávajte mu teda ani syry. Tvaroh vraj môžu, ja som to však pre istotu neskúšal a neodporúčam to ani vám. Väčšina zvierat nevie stráviť kravské mlieko. U ježka je táto neznášanlivosť asi najväčšia. Preto ani kvapku. Ježkom určite nedávajte ani nič varené alebo pokazené.
 
Výnimka?
Moja teta chová kozy a ježkovia chodia aj k nej. Kozie mlieko, ktoré nalieva do misky mačkám, pijú vraj aj oni. Neviem vám ale zaručene povedať, či sú to len nejaké výnimky, alebo či sú ježkova naozaj schopní stráviť kozie mlieko.
 
Na čom si pochutnajú
 
S úplne kľudným svedomím, im môžete dať konzervu pre mačky. Ak máte len psiu, tak ani tá im neuškodí. Znesú i varenú ryžu, akékoľvek surové alebo varené mäso ( nie šunku alebo klobásu – mäso!), varené alebo surové vajíčka a taktiež psie či mačacie granule.
Môžete im skúsiť daj aj ovocie, napríklad povestné jablko, ale tie „moje“ ho veľmi nechcú.slovo milk.jpg
 
Ako to má ježko so stravou v prírode?
Ježko je prevažne mäsožravec a z časti i všežravec. Funguje to u neho tak, že ak nie je k dispozícii mäso, tak si dá aj ovocie alebo čokoľvek, čo nájde a je pre neho jedlé. Vo voľnej prírode sa živý hlavne hmyzom, ale taktiež mláďatami myší alebo inými drobnými hlodavcami. Nedá mi, aby som neupozornil na to, že ježko s jablkom na chrbte je ten najväčší omyl v rozprávkovom a reklamnom priemysle, aký kedy svet vymyslel a videl.

Podobné príspevky