Nejnovější

Prečo nás to ťahá na erotickú masáž Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Ako k nám prišla korytnačka Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač

V každom domove existuje mnoho nástrah, ktoré môžu vašim deťom ublížiť. Je veľmi dôležité to vedieť a zamedziť prípadným zraneniam, preto svoj domov zabezpečte.

ruce

V prvom rade zabezpečte všetky ostré rohy stolov, kde by si vaše dieťa mohlo udrieť hlavu, zabezpečte ich násadkami s tupými hrotmi, ktoré sú na to určené. Ak máte malé dieťa, majte ho neustále na očiach, hlavne ak začne chodiť, vtedy bude stále v pohybe a vy musíte striehnuť a číhať na každý jeho pohyb.
Ďalšou nástrahou vo vašej domácnosti sú nože a náradie, všetky takéto veci je potrebné odložiť niekam nabezpečné miesto, ku ktorému sa dieťa nedostane. Odložte ich do skriniek, kde namontujete detské poistky. To isté sa týka aj rôznych pracích a čistiacich prostriedkov, tieto veci by mali byť mimo dosahu detí, pretože pri požití alebo inom kontakte môžu nastať veľké komplikácie a môže to dieťaťu ublížiť..

Schody sú obrovskou nástrahou pre malé deti, najlepšie je pripevniť nejakú ohrádku na začiatok schodov, aby sa vaše dieťa na tie schody nedostalo. Ak nechcete takéto riešenie, tak zvážte či máte bezpečné zábradlie, či tam nie sú veľké medzery, cez ktoré by dieťa mohlo vypadnúť. Vyskúšajte napríklad moderné sklenené zábradlie, ktoré je hitom sezóny, je to plné sklo okolo vašich schodov, čiže dieťa vám nevypadne, ale stále sa môže skotúľať dole. No nezabúdajte na údržbu takéhoto zábradlia, potrebné je stále leštiť a leštiť.

miminko

Ďalším bodom je čistota. Musíte udržiavať čistotu v dome nech sa deje čokoľvek. Všetko dezinfikujte, podlahy, stoly,detské hračky ba aj ovládač. Každé dieťa chce všetko ochutnať a tak si to pchá do pusy. Samozrejme umývajte aj svoje deti každý deň, a detské ručičky aj desať krát denne.

V prípade ak sa aj napriek všetkým opatreniam vo vašej domácnosti stane úraz, musíte mať vždy po ruke plne vybavenú lekárničku, pre prípad núdze.