Nejnovější

Poďme sa zabaviť na Vianočnú nôtu Nechty Prečo je pozitívna firemná kultúra kľúčom k udržaniu zamestnancov Zopár rád ako si vybrať vysávač Pestovanie zeleniny v črepníkoch Chôdza

  1. Nenoste si prácu domov

Počas pracovnej doby prijímame rôzne druhy energií od kolegov, nadriadených, či ostatných ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Čo sa udeje v práci, nech ostane v práci. Frustrácia z nízkej výplaty, či stres prameniaci z kvanta povinností, nepatria do nášho domu a preto by mali ostať za dverami kancelárie.

káva

  1. Odmeňte sa

Je dôležité myslieť aj na svoje šťastie a odmeniť sa za zvládnuté povinnosti. Odmena môže mať akúkoľvek podobu. Nalejte si pohár vína, uvarte obľúbený čaj, napustite vaňu, či pustite obľúbenú skladbu. Myslite pri tom na všetko, čo sa vám podarilo zvládnuť a nenechajte sa rušiť.

  1. Buďte optimistka

Snažte sa v každej situácii nájsť to dobré. Kaša sa predsa neje za horúca. Nič nie je také hrozné, ako sa vám na prvý pohľad zdá. Ak budete pohár vidieť poloplný, hravo zvládnete aj stresové situácie. Nič nejde odrazu, a tak pomaly trénujte. Na začiatok postačí rátať do piatich a zhlboka dýchať.

  1. Relaxujte

Pozná to každá z nás. Hektické ráno vystrieda porada v práci, povinnosti po nej za vás takisto nik neurobí.  Domácnosť sa sama neuprace a deti bývajú pod vašou strechou. Máte pocit, akoby ste pracovali bez prestávky. Nájdite si počas dňa aspoň jednu hodinku na relax. Či už preferujete aktívny odpočinok v podobe cvičenia, prečítanie knihy, pozeranie seriálu alebo prechádzku v prírode. Nenechajte si túto hodinku nikým vziať. Je len vaša a verte mi, je nevyhnutnosťou.

  1. Myslite na životosprávu

Nie, nik od vás nežiada držať drastické diéty, ani tráviť hodiny v posilňovni. Je však dôležité dbať  o pestrú stravu a pohyb. Naservírujte si každý deň zeleninu a ovocie, nezabúdajte na pešiu chôdzu. Vymeňte auto za bicykel a vypite dostatok vody. Strava má vplyv aj na vašu náladu .

dívka

  1. Buďte sama sebou

Prestaňte sa porovnávať s druhými. Ste to vy, kto môže urobiť váš život pestrofarebným. Závisť a nahliadanie do života druhých vás neurobí šťastnou. Majte sa rada a oceňte všetko, čo vám život prinesie. Nezabúdajte na úsmev. Ste predsa osobnosťou. Na nič sa nehrajte, zahoďte výčitky a buďte spokojná sama so sebou. Okolie to určite ocení a vaše sebavedomie vám poďakuje.